Haberler & Blog

Otomotiv Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı

24 Nisan 2019 Çarşamba

İnci Holding; eğitimi ve gelişimi iş dünyasının en önemli temellerinden biri olarak görmektedir. 2012'de iş dünyasına kaliteli eğitim hizmeti vermek amacıyla Cevdet İnci Eğitim Vakfı (www.incivakfi.org) bünyesinde hizmet vermeye başlayan İnci Akademi (www.inciakademi.com) çeşitli eğitim programları ile eğitim ekosistemine destek vermeye devam etmektedir.

İnci Akademi olarak, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliği ile ülkemizin çeşitli sektörlerinde ihtiyaç duyulan “Ar-Ge Uzmanı” talebinin karşılanması, Ar-Ge bakış açısına sahip yenilikçi, araştırmacı, yaratıcı ve üretken personelin yetiştirilmesi amacıyla bu yıl ilk kez Ar-GE Elemanı Yetiştirme Programı’ 24 Haziran – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında İzmir’de hayata geçirilecektir.

Programın amacı, bir seçim süreci ile belirlenecek sınırlı sayıda yeni mezun ya da henüz bir işte çalışmayan yüksek lisans öğrencisini, Ar-Ge birimlerinde çalışmalarına yönelik yoğun teknik eğitimler vererek iş dünyasına hazırlamaktır. Program 2016 yılından beri Bursa’da devam etmekte, eğitimlerini başarı ile bitiren öğrenciler şirketler tarafından tercih edilir adaylar haline gelmektedir.

Programa katılım için başvuru yapmış olan adaylar arasından;

  • YDS veya YÖKDİL sınavlarından 60 ve üzeri puan alan,
  • Makine, Otomotiv ve Mekatronik Mühendisliği programlarından Haziran 2019’da mezun olacak olan lisans veya yüksek lisans öğrencileri arasından mülakatlar yolu ile seçim yapılacaktır.

Yabancı dil belgesi olmayan adaylar için UKLA dil merkezi tarafından İngilizce Seviye Tespit Sınavı yapılacaktır.

Tamamen ücretsiz olan programın eğitimleri; Cumartesi-Pazar günleri hariç her gün 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecektir ve programa %80 devam zorunluluğu vardır.

Öğrenciler programa https://lnkd.in/g8UY9ak adresinden başvuruda bulunabilirler.