Haberler & Blog

İnci Akademi, Ege İhracatçı Birlikleri ve KalDer İzmir Şubesi’nden Eğitim İşbirliği

28 Şubat 2019 Perşembe

Ege İhracatçı Birlikleri, Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı bünyesinde hizmet veren İnci Akademi eğitim alanında işbirliği kararı aldı. İzmir’in 3 büyük kurumu “Eğitimde Güçbirliği Platformu”nu kurdu.

İnci Holding binasında gerçekleşen törende “Eğitimde Güçbirliği Platformu” Protokolü imzalandı. Protokole Ege İhracatçı Birlikleri adına; Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ertan, KalDer adına KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, Cevdet İnci Eğitim Vakfı adına ise; Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren imza attı.

İmzalanan protokol uyarınca, Ege Bölgesi eğitim eko sistemini geliştirmek, bölgedeki şirketlerin ve kurumların ihtiyaç duyduğu eğitim, gelişim, paylaşım programlarının ortak olarak düzenlenmesi, eğitimcilerin yetiştirilmesi, değerlendirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

 

‘EĞİTİMDE GÜÇBİRLİĞİ ÖNEMLİ’

Gerçekleştirilen iş birliğinden ötürü memnuniyetini dile getiren Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, yaşamın her alanında olduğu gibi eğitimde de birleşerek güçlenmenin önemli olduğunun altını çizdi.

Şerife İnci Eren, “İçinde yaşadığımız toplumun eğitim ihtiyaçlarını desteklemedikçe ileriye gidemeyiz. Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, Gezici Kütüphane, Veli Seminer ve Eğitimleri, Çıraklık Eğitim Merkezi, her yaştan burs desteği ve çocuk orkestrası gibi eğitim odaklı pek çok farklı etkinliği devam ediyor. Vakfın bir başka eğitim faaliyeti olan İnci Akademi ile Ege Bölgesi şirketlerinin eğitim ihtiyaçlarına yanıt verebilmek önceliklerimiz arasında. Bu iş birliği ile bölgenin ihtiyaçlarına ilk sunacağımız eğitim “Eğiticinin Eğitimi” olacak. Açılacak bu eğitimle bölgede kendi alanlarında uzman olan kişileri eğitim eko sistemine dahil ederek zenginleşmenin yolunu açmayı hedefliyoruz. Sonrasında ise ihtiyaçlara göre şekillenecek eğitim programları ile katkımızı ortaya koyacağız” dedi.

İnci Holding binasında gerçekleşen imza törenine Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ertan, KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, EİB İK ve Eğitim Şubesi Müdürü Deniz Çubuklusu, EİB, KalDer ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üye ve Yöneticileri katıldı.